YKS 2018 Geç Başvuru Tarihleri ve Ücretleri

Yenilenen ÖSYM sınav sistemi ile birlikte adayların üniversite hayali kurarken sürekli bir telaş halinde olduğu biliniyor. Önceki yıllarda uygulanan YGS ve LYS sınavlarının yerine kullanılacak yeni sınav sisteminde YKS başvuru süreci kısa bir süre önce bittiği biliniyordu.

0
134
YKS 2018 Geç Başvuru Tarihleri ve Ücretleri
YKS 2018 Geç Başvuru Tarihleri ve Ücretleri

Yenilenen ÖSYM sınav sistemi ile birlikte adayların üniversite hayali kurarken sürekli bir telaş halinde olduğu biliniyor. Önceki yıllarda uygulanan YGS ve LYS sınavlarının yerine kullanılacak yeni sınav sisteminde YKS başvuru süreci kısa bir süre önce bittiği biliniyordu. Fakat YKS Sınavı Başvuru gününü kaçıran adaylar için 2018 YKS’ye geç başvuru yapılabilecek. Peki YKS Sınavı geç başvuru tarihi ne zaman son, sınav için başvurular nasıl yapılacak? İşte Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS 2018) için ayrıntılar bu özel yazımızda.2018 YKS SINAVI GEÇ BAŞVURULARI NE ZAMAN SON?

YKS 2018 Sınavı başvurularını kaçıran adaylar için sınava geç başvuru tarihi 4 Nisan 2018 olarak belirtildi. Fakat sınava başvuracak olan adaylar her oturum için 50 TL yerine 75’er lira ödeme yapacağı bilinmelidir. YKS adaylarının başlangıç için başvuru işlemlerini tamamlamasının sonrasında da sınav ücretini anlaşmalı bankalara ya da ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan e-İŞLEMLER üzerinde bulunan “ÖDEMELER” kısmından kredi kartı/banka kartı ile zaman diliminde yatırması gerekmekte. Sınava başvuru tarihini kaçıran vatandaşlar için 2018 YKS geç başvuru günü 4 Nisan tarihi. Sınav ücretinin de aynı gün ödemesinin yapılması gerekiyor. Fakat sınava geç başvurularda sınav ücreti farklı yansıtılacağı belirtilmekte. TYT, AYT, YDT sınav ücretleri 75’er lira olacağı belirtilmekte.

2018 YKS SINAV BAŞVURULARI NEREDEN VE NASIL YAPILIYOR?

YKS’ye başvuru yapacak olan adaylar için, 2018 YKS başvurularının nasıl ve nereden yapılacağını araştırıyor. Üniversiteye geçiş için yapılması planlanan 2018 YKS’ye başvurular ÖSYM’nin resmi sayfası olan https://ais.osym.gov.tr adresinden yapılacaktır. Bununla birlikte adaylar için, başvurularını kendi okulları üzerinden, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden ya da ÖSYM tarafından planlaması yapılmış olan başvuru merkezlerinden gerçekleşecektir.