YGS LYS Adayları İçin Hazırlanmış 8 Mobil Uygulama

0
2851
YGS LYS Uygulamaları
YGS LYS Uygulamaları

YGS LYS hazırlık döneminde öğrenciler artık akıllı telefonlarını da etkin bir biçimde kullanıyor. Sınava hazırlanan öğrenciler daha fazla soru çözmek, puan hesaplamak, çözemediği soruları başkalarına sormak gibi nedenlerle telefonlarına yöneliyor. Bu amaçlara göre hazırlanmış, sınava hazırlık döneminde sizlere yardımcı olacak mobil uygulamaları bu yazımızda sizler için derledik. Google Play platformunda daha birçok YGS LYS uygulamasına ulaşabilirsiniz fakat biz sizler için en kaliteli olan 8 tanesini seçtik ve yorumladık. Başlıklarına tıklayarak YGS LYS uygulamalarını indirebilirsiniz.

Şenol Hoca Matematik

Şenol Hoca Matematik Youtube üzerinden konu anlatım videoları paylaşan bir platformdu. Mobil uygulaması ise öğrenciler tarafından geliştirilmiş. Uygulama üzerinden Şenol Hoca Matematik’e ait Matematik konu anlatım videolarını izleyebiliyorsunuz. Videolarda YGS, LYS, KPSS, Lise ve Teog konuları anlatılmaktadır.

Sorun Kalmasın – YGS/LYS KPSS

Daha önce öğrenciler Whatsapp gruplarından çözemediği soruları birbirleri ile paylaşırdı. Bu iş için özelleştirilmiş yararlı bir mobil uygulama hazırlamışlar.  Çözemediğiniz sorularınızı çekip Sorun Kalmasın uygulaması üzerinden paylaşıyorsunuz ve diğer kullanıcılar sorunuzu çözüp size anlatıyorlar. Aynı şekilde siz de diğerlerinin sorularını çözebiliyorsunuz. YGS LYS adayları için çok faydalı diyebiliriz.

Sınav Hocası (YGS&LYS)

YGS LYS konularının tamamına,  deneme sınavlarına, testlere ve çözümlü sorulara Sınav Hocası uygulaması ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca sınıf oluşturabilir, diğer kullanıcılar ile mesajlaşabilir ve düello özelliği ile bir rakibe karşı soru çözerek yarışabilirsiniz. Uygulamada çözemediğiniz soruları da paylaşabiliyorsunuz. YGS LYS puan hesaplama özelliği de mevcut. Başlı başına birçok özelliği bir arada bulunduran kaliteli uygulamalardan biri.

YGS LYS Puan Hesaplama 2016

YGS ve LYS puanınızı ve sıralamanızı, doğru ve yanlış sayılarınızı girerek kolayca hesaplayabildiğiniz bir uygulama. 2016 yılına ait güncel verilerle puanınızı hesaplayıp önceki yıllarda bu netleri yapsaydınız Türkiye genelinde kaçıncı olurdunuz öğrenebilirsiniz. Çözdüğünüz denemelerden sonra YGS LYS puanınızı hesaplayarak denemeyi daha faydalı hale getirmiş olur eksiklerinizi gidermek için adım atarsınız. YGS LYS puan hesaplama konusunda en iyi uygulamalardan birisi.

Gri Koç Motivasyon Videoları

YGS LYS hazırlık döneminde öğrenciler çok yoğun bir dönem geçirirler. Bu dönemde psikolojik olarak da zorluklar yaşarsınız. Gri Koç Motivasyon Videoları bu konuda sizlere yardımcı olabilir. Videoları izleyerek motive olabilir, daha verimli çalışabilirsiniz. YGS çalışmaya nasıl başlanır? Nasıl verimli ders çalışılır? gibi soruların cevapları da HD kalitesindeki videolarda mevcut.

Üniversiteye Hazırlanıyorum

Sınava hazırlanan öğrenciler için birçok konuda özelliği içinde bulunduran bir uygulama. Sınava daha verimli çalışmak, bol bol pratik yapmak, süreyi iyi kullanmak gibi konularda kendinizi bu uygulama ile geliştirebilirsiniz. Hangi dersten kaç soru çözdüğünüzü, hedeflerinizi, kaç saat çalıştığınızı, deneme sonuçlarınızı ve daha bir çok özelliği uygulamaya kaydedebiliyorsunuz. Bu sayede çalışmalarınız daha sistematik ve verimli hale gelecektir. Birçok yararlı özelliği bir arada bulunduran uygulama YGS LYS hazırlığında yol arkadaşınız olabilir.

YGS Çıkmış Sorular

YGS Hazırlık sürecince önceki yıllarda çıkmış soruları çözmek oldukça faydalıdır. Sınavda karşınıza ne tip sorular çıkacağını az çok kavrarsınız. Bu uygulama üzerinden YGS çıkmış sorular’a ulaşabilir ve çözebilirsiniz.

YGS Ders Notları

Bu uygulama adından da belli olduğu üzere YGS notlarını içeriyor. Otobüste, metroda ve diğer zamanlarda vaktinizi boşa harcamayıp çalışmak için YGS Ders Notları uygulamasını kullanabilirsiniz. Günlük tekrarlar için de bir uygulama arıyorsanız kullanabilirsiniz.

Hepinize faydalı olması dileğiyle… Osymrehberim.com olarak iyi çalışmalar dileriz.