Tercih Robotu ÖSYM 2016

0
1176
Tercih Robotu ÖSYM
Tercih Robotu ÖSYM

Tercihlerin başlamasıyla birlikte ÖSYM öğrencilere rehberlik etmek amacıyla bir tercih robotu yayınladı. Tercih robotuna ÖSYM resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca yazının ilerleyen bölümlerinde tercih robotu linkine tıklayarak direkt siteye gidebilirsiniz. ÖSYM Tercih Robotu ile öğrenciler aradıkları üniversite ve bölümleri kolayca bulabilecek. Üniversite adı, bölüm adı, puan türleri, öğrenim süresi ve şehirlere göre arama yapmak mümkün. Tercih döneminde üniversite taban puanları ve sıralamalarına en sağlıklı biçimce ulaşabileceğiniz platform ÖSYM resmi kaynaklarıdır.

ÖSYM TERCİH ROBOTU’NA GİDİN

ÖSYM Tercih Robotu ile ilgili bir duyuru yaptı. Bu hizmeti öğrencilere sunduklarını aşağıdaki duyuru ile açıkladılar.

DUYURU
(29 Temmuz 2016)

2016-ÖSYS Tercih Robotu

2016 ÖSYS adaylarına Yükseköğretim Programlarına tercihlerinde rehberlik amacıyla hazırlanan 2016-ÖSYS Tercih Robotu https://rehberlik.osym.gov.tr/ adresinde yayınlanmıştır.

2016 YGS ve LYS sonuçlarını aldıktan sonra, adayların tercihlerini belirlemelerinde yardımcı olmak amacıyla hazırlanan 2016-ÖSYS Tercih Robotu’nda adaylar, 2016 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan yükseköğretim programlarında üniversite adı, program adı, puan türü, programın bulunduğu şehir, vb. alanlara göre arama yapabilecek ve her bir puan türündeki başarı sıraları ile girmeyi düşündükleri yükseköğretim programlarına geçen yıl yerleşen en küçük puana karşılık gelen başarı sırasını karşılaştırarak girebilecekleri programları (tercihlerini) belirleyebilecekler.

2016-ÖSYS adaylarının bilgisine saygıyla sunulur

ÖSYM tarafından yapılan duyuru bu şekildeydi. En güvenilir şekilde üniversite programlarına ulaşmak istiyorsanız bu robotu kullanmanızda fayda var. Tercihlerinizi yaparken de çok yardımcı bir rehber olacaktır.