Sınavlarda Nasıl Full Çekilir?

0
2459
Sınavlarda Full Çıkarmak İçin Ne Yapılmalı?

Gireceğiniz sınavlarda full çekmeyi kim istemez ki. KPSS, LYS, YGS, Teog ve diğer tüm sınav türlerinde full çekmek diye tabir edilen yanlışsız bir sınav başarısı herkesin hayalinde olan bir durumdur. Peki sınavlarda full çekmek için ne yapılmalı bunları sizler için özel olarak araştırıp madde madde hazırladık..Gireceğiniz Sınavlarda Full Çekmek (Yanlışsız) İçin Neler Yapılmalı?

Sınavlarda 100’de yüz bir başarıya ulaşmak için öncelikle inanmak çok önemlidir. Şimdi bu yazımızı okuyan birçok kişi “olur mu?” öncelikle “çalışma” olmalı diyebilir. Fakat şöyle düşünün ki inanmadan çalışmak boşa çekilen kürek gibi, sizi zorlayacak bir durumdur. Yani başarının temel felsefesi, başarıya öncelikle kendinizi inandırıp şartlandırmanız olacaktır. Evet ben bu sınavda başarılı olacağım, hatta full çıkarıp liderlik koltuğuna sahip olacağım düşüncesini vücudunuzun her bir santimetre karesinde hissederek kabullenmeniz başlangıç için önemli bir kriterdir. 

Sınavarda Full Çıkarmak İçin Ne Yapılmalı?
Sınavarda Full Çıkarmak İçin Ne Yapılmalı?

Peki başarıya inandıktan sonra ne yapmalıyım?

Kendini başarıya şartlandırmış biri için, istikrarlı ve düzenli çalışma, icat edilen arabanın benzini gibidir. Yani benzinsiz bir araba yürümeyeceği aşikar, ki siz inanıp kendinizi başarıya şartlandırırken istikrarlı ve düzenli bir çalışma göstermezseniz; başarıya inanmanız, içi boş bir kütük kadar zayıf bir duruş gösterecektir. Başarıya İnanmak
Başarıya İnanmak

Ders Programı Hazırlayıp Düzenli Çalışın

Gün içinde bilgisayarda oyun oynamaktan tutun da yemeyi düşündüğünüz yemeğe kadar bir plan program dahilinde sistemleştirebilirseniz başarı da bu ölçüde kademe kademe önünüze çıkacaktır. Yani hangi konuya ne kadar çalışmanız gerektiği, hangi konudan ne kadar soru çözmeniz gerekir, bunları bir plan ve program içinde hazırlamanız başarı için önemlidir. 

Başarı İçin Düzenli Ders Çalışmak
Başarı İçin Düzenli Ders Çalışmak

Bu Söylediklerinizi De Yaptık, Peki Sınavlarda Nasıl Full Çıkaracağız?

Sınav için belli bir süre düzenli olarak çalışıp istikrarlı bir hazırlık aşaması gösteren kişi, full çıkarmak için günde 400-600 aralığında soru çözmesi ve bunu sınava yaklaşık son 5 ay kala her gün yapması, sınavda full çıkarmak için önemli kriterlerdendir. Evet, belki bu söylenenleri birçoğunuz “hadi canım, bunları nasıl yapacağız” diyenler olacaktır. Hatta bu yazılanları ilk defa duyanlarınız da olacaktır. Fakat bu yazımızda full çıkarmış kişilerden tecrübe edinerek bizzat detayları sizlere aktarmaya çalıştık. Yani YGS Matematik sınavında full çıkarmış bir arkadaşımız; 

  • Ben ilk YGS matematik deneme sınavımda 3 netim vardı. Yani o kadar durum vahimdi. Fakat önce düzenli bir ders çalışma programı yaptım ve tam konsantrasyon ile buna uyup kendimi başarıya şartlandırdım diyor. Devamında ise tüm konulara hakim olup bol tekrar yaptım diyor. Tabi sınava son 5 ay kala her gün 400-600 civarı soru çözüp günlük tekrar yaptım diyor. Tabi sonuç olarak sınavda başarı kaçınılmaz oldu benim için demekle yetindi. 
Sınavlarda Başarının Sırrı
Sınavlarda Başarının Sırrı
  • Siz de başarıya ulaşmak için “başarıya inanmak, düzenli ders programına uymak, bol tekrar, konulara hakim olmak, sınava son aylar kala bol soru çözmek” sizi süratle başarıya götürecektir.