Sınavlarda Başarılı Olmak İçin Beslenme Önerileri

0
906
Başarı İçin Düzenli Ders Çalışmak
Başarı İçin Düzenli Ders Çalışmak

Fast food tüketimi her geçen gün artış gösterirken buna bağlı olarak ilerleme gösteren obesite ve rahatsızlıklar hayatımızın bir çok noktasında karşımıza çıkıyor. Sınavlara hazırlanan insanlar özellikle de fast food tüketimi konusunda dikkatlerden kaçan bir ayrıntıyı önemseme ihtiyacı hissedecekler. İsviçreli bilim insanları tarafından yapılan araştırmaya göre fast food tüketimi konusunda kendini kontrol edemeyen öğrencilerin okul ve sınavlarda oluşan başarı oranı, diğer öğrenci türlerine göre % 20 seviyesinde kaldığı ortaya atıldı.Sınav Başarısı İçin Kaliteli Beslenme

Sınavlara hazırlanan insanlar özellikle rahatsız eden yiyecekler yerine, peynir, haşlanmış yumurta, süt, meyve türünde sizi rahatsız etmeyen ve vücudunuz için yararlı besin-protein oranını oluşturan gıdaları tüketmek en doğru seçenek olacaktır. Tam dolu ya da boş bir mide ile uyumak, sağlıklı bir uyku için olmaması gereken durumlardır. Akşam yemeği hafif gıdalar ile yenmeli, gerekirse erken saatlerde tüketim sağlanması önemlidir.

Uzun süreli aç kalan kişilerde malesef migren türü baş ağrıları tetikleyeceğinden aç kalmak da sınavlara hazırlık aşamasında olan bireyler için konsantre eksikliğine neden olacaktır. Unutmayın, çok uyumak ya da az uyumak kadar, az ya da aşırı yemek yemek de rahat ve etkili ders çalışmamızı olumsuz yönde etkileyeceğini, herşeyin yeteri düzeyde olması gerektiğini unutmayalım.