Sınava Hazırlanırken Yapılması Gerekenler

0
1701
Sınavdan Önce

Yaratabildiğin her fırsatta soru çöz. Soru çözmekten kaçınma. Bu konuyu bilmiyorum çok zor gözüküyor diye düşünüp de kaçma sorulardan! Çünkü sen istersen yapabilirsin, başaracağını biliyorsun. İnsanlar, ailen sana güveniyorken sen neden kendine güvenmiyorsun? Yapanlardan ne eksiğin var?

Temelin mi yok? Kendine temel inşa et. Gerekirse ortaokul teog\sbs konularına göz gezdir. Yapamıyorsan dur zamanını ayır, çabala öğren. Kolay sorulardan başla baktın yapıyorsun zorlarına geç. Asla panik olma önünde günler aylar var, rakiplerin senden daha çok soru çözüyor diye de dert yanma. Çıkmış sorulara Ygs sorularına göz at. Yapamadığın soruyu defalarca çöz en az 3 kere dene, baktın olmuyor birisine çözdür yine mi anlamadın bir daha çözdür. Hiç olmadı başkasından çözmesini iste. İstedikten sonra her yolu bulursun.

Okulda öğretmenin konuyu çok hızlı mı geçiyor? Eve geldiğinde konuyu tekrar et videolarla pekiştir. Çok mu konu birikti arkadaşlarınla haftasonu dışarıya çıkıp gezmek yerine evde kal konularını bitir. Seneye her gün çıkabileceğini unutma!

Bir öğretmeninden ya da bir kaynak kişiden program iste. Programa bağlı kalamıyorsan her gün kaç soru çözdüğünü, ne kadar çalıştığını bir yerlere not et. Kendini en iyi sen biliyorsun, ne kadar iyi yapabildiğini de.

Canınız sıkıldığında artık yeter dediğinizde, son 5 soru çözüp veya şu konuyu da bitireyim deyip bitirin. 5 soru 5 sorudur :’)

Gaza gelip kitap almayın, bitirdikçe alın. Ancak yeni kitap her zaman çözme isteğinizi getirir.