ÖSYM’den Son Dakika KPSS Duyurusu

0
676
ÖSYM Sınavları
ÖSYM Sınavları

ÖSYM’den Son Dakika KPSS Duyurusu! KPSS Sınav Giriş Belgeleri AçıklandıÖlçme, seçme ve yerleştirme merkezinin (ÖSYM) resmi internet sitesinden (www.osym.gov.tr) az önce yayımlanmış olan duyurusunda 21 Mayıs 2017  tarihinde pazar günü  yapılacak olan 2017 kamu personeli seçme sınavı olan A grubu ve öğretmenlik ile eğitim bilimleri  sınavının oturumu için adaylarında sınava girecekleri  oldukları binalarında atama işlemlerinin de tamamlandığı bildirilmiştir.

Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezinden yapılmış olan bilgilendirmelerde, adaylarında sınava giriş belgelerini de öğrenci seçme ve yerleştirme merkezinin aday işlemleri sistemleri sayfasının üzerinden ais.osym.gov.tr öğrenebileceklerini belirtilmiştir.Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi tarafından yapılmış olan resmi duyurular şu şekildedir;

21 Mayıs 2017tarihinde Pazar günü saat 10:00’da gerçekleştirilecek olan 2017-Kamu personeli seçme sınavı A grubu ve öğretmenlik (Genel Yetenek ve Genel Kültür Oturumları) ve 21 Mayıs 2017 tarihinde Pazar günü saat 14:30’da yapılacak olan  eğitim bilimlerinin oturumu için adaylarınında sınava girecekleri olan bina ve salonlara atanma işlemleride tamamlanmıştır. Adaylarda, sınava girecekleri olan yer bilgilerini göstermiş olduğu sınava Giriş Belgelerini,Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ile aday şifreleri ile birlikte öğrenci seçme ve yerleştirme merkezininin https://ais.osym.gov.tr internet adreslerinden saat 14:30’dan itibaren öğrenebileceklerdir.

Genel yetenek ve genel kültür oturumları ise saat 10.00’da başlayacaktır,ve sınavında başlama saatinden 15 dakika öncede adaylarında sınav binalarına alınma işlemleri de tamamlanmış olacaktır. Saat 09.45’ten sonra ise adayların, sınavın yapılacağı binalarına alınmayacaklardır.

Eğitim bilimlerinin oturumu ise saat 14:30’da başlayacaktır ve sınavında başlama saatinden 15 dakika öncede adayların sınavın yapılacağı binalara alınma işlemleri de tamamlanacaktır. Saat 14:15’ten sonra ise adayların, sınav binalarınada alınmayacaklardır.