ÖSYM Sitesi Yenilendi

0
1980
ösym sitesi

ÖSYM resmi internet sitesi olan”osym.gov.tr” adresini yeni bir görünüme kavuşturdu. Adaylara erişim kolaylığı sağlamak amacıyla ÖSYM sitesi eski tasarımına veda etti ve modern bir dizayn oluşturdu. ÖSYM’nin rengi olan turuncu ve beyaz renkleri ağırlıklı olarak yeni sitede kullanıldı.ÖSYM resmi internet süresi uzun zamandır dizayn olarak sabitti, herhangi bir değişim olmuyordu. Modern tasarımlardan uzak klasik bir çizgideydi. Osym.gov.tr yenilenerek adayların daha kolay kullanması amaçlandı. Anasayfada göreceğiniz “Yakındakiler” başlığı altında yaklaşan sınav başvuruları adaylara kolaylık sağlamak amacıyla gösteriliyor. Ayrıca “süresi doluyor”, “yaklaşıyor” ve “devam ediyor” gibi uyarılar ile adaylar başvurular konusunda uyarılıyor.

ÖSYM Rehberim olarak yeni siteyle ilgili fikrimiz şu: Yeni tasarım modernlik açısından güzel bir adım fakat bizce site karışık bir yapıya sahip. Yazıların kalınlığı bazı yerlerde okumayı güçleştirmiş gibi duruyor. Bu nedenle erişim kolaylığı bakımından çok da başarılı olduğunu düşünmüyoruz. Ya da eski tasarımın basitliğine alıştığımızdan böyle gelmiş olabilir. Yine de görünüm açısından çok daha hoş ve iç açıcı olmuş. Adayların bu konudaki görüşleri bizimki gibi olmayabilir tabi.İşte yeni ÖSYM sitesi:

ösym sitesi

Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorum kısmından ÖSYM resmi sitesinin yeni hali hakkında düşüncelerinizi bekliyoruz.