ÖSYM Ek Yerleştirme Tercihleri 2017 – Sonuç Bilgisi (ÖSYS)

0
650
ÖSYS Ek Yerleştirme Tercih - Sonuç İşlemleri
ÖSYS Ek Yerleştirme Tercih - Sonuç İşlemleri

ÖSYM tarafından 25 Ağustos 2017 tarihinde başlayan ÖSYS Ek Yerleştirme işlemlerinde tercihler ve beraberindeki sonuçlar adayların büyük bir titizlikle takip ettiği konuların başında geliyor.Tercih esnasında ÖSYS ek yerleştirme 2017 tercih ücretlerinin ödeme noktaları Akbank, Albaraka Türk, Finansbank, Kuveyt Türk, Türk Ekonomi Bankası, Halkbank, Ziraat Bankası gibi ülkemizde hizmet veren bazı bankalar üzerinden internet bankacılığı ya da ATM’ler kullanılarak tercihlerle ilgili 15 TL tutarındaki ücret ödeniyor.

Ayrıca ÖSYM kartlı ödeme sistemi olarak bilinen ÖSYM’nin ana sayfasından ödeme işlemlerinizi de gerçekleştirerek 2017 ÖSYS Ek Yerleştirme Tercih işlemlerinizi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin ana sayfasından da gerçekleştirebiliyorsunuz.Adaylar 2017 ÖSYS Ek Yerleştirme İçin Dikkat

Tercih yapacak olan adayların ek yerleştirmeden yararlanacaklar süreyi geçirmeleri ve son tarihin 5 Eylül 2017 günü, saat 23.59’a kadar tercihlerin yapılabileceğini unutmamalıdır. 2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi üzerinden daha önce tercih yapmış olan ve yerleşmiş adaylar ek yerleştirmede tercih yapamayacağı da belirtilmekte.

Hiçbir şekilde yükseköğretim programına yerleştirilmemiş olmak şartı aranan tercihler için merkezi yerleştirmede kontenjanı bulunan, ayrıca en düşük puanı mevcut fakat yerleştirilen adaylardan bazılarının kayıt yaptırmaması sebebiyle, kontenjan açığı bulunan Tablo-3‘teki ön lisans programları ile birlikte yine tercih yapılabilecek Tablo-4‘deki lisans programlarına minimum puanı eşit ya da daha yüksek puanı sahip olan üniversite adaylarının tercih edebileceği belirtilmekte.

2017 ÖSYM Ek Yerleştirme Sonuçları Duyuru

2017 ÖSYS ek yerleştirme sonuçları için ÖSYM ana sayfası üzerinden kolay bir şekilde öğrenilebilecek olan tercih sonuçları açıklandığında yine sizlere bilgi vereceğiz. Ayrıca yurt dışından üniversitelere tercih yaparak yerleştirilen adaylar için de sonuçları öğrenmek mümkün olacağı belirtilmekte.