KPSS 2017 Ek Başvuru Ne Zaman?

0
635
KPSS Ek Basvuru ne zaman
KPSS Ek Basvuru ne zaman

KPSS 2017 Ek Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?Kamu personeli seçme sınavı da 2017 lisans A grubundan başvurularını yapacak olan adaylar için ek başvuruları yarın başlayacaktır Daha önce de öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi başkanı Ömer Demir tarafından yapılmış olan açıklamalara göre Kamu personel seçme sınavı da dahil olmak üzere öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi sınavlarında bir günlük ek süre tanınacağını bildirilmiştir. O zaman kamu personeli seçme sınavı 2017 yılı lisans başvurularına da hangi adaylar başvuru yapabileceklerdir?

Kamu personeli seçme sınavı A grubundan girecek olan adayların da genel kültür ve genel yetenek sınavlarında başvurular bilindiği üzere 13 Mart tarihinde alınmaya başlamıştı. 13 Mart tarihinde başlamış olan kamu personeli seçme sınavı 2017 başvuruları da 23 Mart tarihinde sona ermiştir. 21 Mayıs tarihinde de gerçekleştirilecek olan kamu personeli seçme sınavı genel kültür ve genel yetenek sınavları da 16 Haziran tarihinde adaylara duyurulacaktır.KPSS EK BAŞVURU NE ZAMAN BAŞLAYACAKTIR?

2017 kamu personeli seçme sınavı başvuruları için de ek başvurular yarın başlayacaktır. Bir gün sürecek olan başvurular için de adaylar işlemlerini öğrenci seçme ve yerleştirme merkezinin resmî sitesi üzerinden halledebilecektir. Ayrıca kamu personeli seçme sınavına başvuruda bulunmak  isteyen adaylar için de öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi büroları da açık olacaktır.

2017 KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI EK BAŞVURU

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Ömer Demir kamu personeli seçme sınavı için başvurularına ilişkin  olarak şu açıklamalarda bulunmuştur;

Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi olarak başvuru tarihleri sona ermiş  olan lisans yerleştirme sınavı, ales, kamu personeli seçme sınavı ve Adalet Bakanlığı sınavlarına süresi içerisinde de başvuru yapmayan adaylara yönelik  olarak bir karar alınmıştır. Buna göre de lisans yerleştirme sınavının adayları için 28 Nisan’da, ales adayları için  de 27 Nisan’da, kamu personeli seçme sınavı A Grubu ve Öğretmenlik ile kamu personeli seçme sınavı öğretmenlik alan bilgisi sınavları için de 3 Mayıs’ta, kamu personeli seçme sınavı A grubu alan bilgisi sınavları için de 4 Mayıs’ta, adalet bakanlığı sınavları için de 17 Mayıs tarihinde bir günlük süre ile başvuru sistemlerini açacağız.”demiştir.