Konya KPSS Adaylarını Aşure ile Karşıladı

0
671
KPSS

KPSS Adayları Konya’nın Cömert ve Misafirperverliği Tarafından Ağırlandı

Konya ‘nın Beyşehir ilçesinde KPSS – Kamu Personel Seçme Sınavı’na girecek adaylar hoş bir aşure sürprizi ile karşılaştı. Aşure haftasına denk gelen KPSS adaylar ve yakınlarının ağzını tatlandırdı. Sınav stresini bir nebze aşağıya çeken uygulama gerek örf ve adet, gerekse misafirperverlik açısından büyük beğeni topladı.Bu yıl KPSS, Beyşehir ilçesinde ilk kez düzenlenmesi ile dikkatlerden kaçmadı. Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, adaylar için Kur’an-ı Kerim okuyan veli ve yakınlara seslendi.

KPSS İçin Kilometrelerce Öteye Gitmeye Gerek Kalmadı

Başkan Özaltun, yaptığı açıklamalarda Beyşehir için ilk olan KPSS ‘nin Aşure ayına denk gelmesine özel olarak değindi.Konya Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun konuyu şu şekilde ifade etti.

‘Amacımız sınava giren ve sınav için ilçemiz dışından gelenler ile dışarıda bekleyen ailelerinden bu mübarek günlerde hayır dualarını alabilmekti. Beyşehir’de bugün ön lisans mezunu yaklaşık bin 500 kişi sınava giriyor ama Kasım ayında lise mezunları için yapılacak KPSS ‘de bundan çok daha fazla. Bugünkü girenlerden üç katına yakın aday ilçemizde bu sınava girmiş olacak. Artık ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın Beyşehir’in sınav merkezi olması ile birlikte KPSS ‘nin yanı sıra üniversite ve Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesi sınavları için de kilometrelerce öteye gitmelerine gerek kalmadı. İlçemizde ve yakın çevresinde ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız için eski sıkıntılı günler geride kalıp tarih olurken, yepyeni güzel günler başladı.

Başkan Özaltun ”İnşallah, sınavda memuriyet için ter döken kardeşlerimize Alah’ım en kısa zamanda devlet memuru olmayı nasip etsin. Olamayanlar da üzülmesin.Özel sektörümüzde de iş imkanı ve potansiyeli çok yüksek. Özellikle Huğlu ve Üzümlü gibi dış mahallelerimiz ve organize sanayimiz iş istihdamı konusunda ilçemize büyük katkılar sunuyorlar.” sözleri ile olayın gururunu taşıdıklarını bir kez daha belirtti.