Herşey senin elinde!

0
2081
ösym rehberim

Biliyorum, yoruldun ve sıkıldın.Belki de vazgeçtin.

Neden?Senin gibi bir sürü öğrenci var omuzlarına bu sorumluluğu almış ve ilerlemeye çalışan, onların amacıda senin amacın gibi aynı, iyi bir yerlere gelmek…

Bazen vazgeçmeyi istiyorlar, fakat yapamazlar. Çünkü onların şunun şurasında feda edecekleri bir kaç ayları kaldı ve onlar sonrasını düşünüyorlar. Seninde bunu yapmanı istiyorum. Elinde ne varsa feda etmeni ve gerekeni yapmanı istiyorum. Bütün gücün ve iradenle bunu isteyerek, severek yapmanı istiyorum.

Senden neden bunu istiyorum?

Çünkü senin isteyip yapamayacağın şey yok. Sen neleri atlattın, bu başarıya giden yol mu seni yorulduğunda yolundan döndürecek?

Şimdi ne işin varsa mümkünse bırak ve gerekeni isteyerek yap. Elinden geleni yap. Kendin için yap. Mutlu olman için, geleceğin için yap.

Hazır olduğunda başla, çünkü bu yolu kimsenin elinden tutup yürüyemezsin. Bu yokuşta kimse sana ip uzatmayacak. Zirvenin senin olmasını istiyorsan, zirve için gerekeni yap.

Seni seviyorum güzel insan, iradeni seviyorum, başaracağına inandığım için senin tüm zorlukları aşacağın için seni seviyorum.