Geometri Sorularını Çözemiyorum Ne yapmalıyım?

0
300
Geometri Sorularını Çözemiyorum Ne yapmalıyım?
Geometri Sorularını Çözemiyorum Ne yapmalıyım?

Sınavlara hazırlıkta en önemli aşama olan odaklanma ve istek, günümüzde de insanların aşamadığı sorunlar arasında yer alıyor. Özellikle hazırladığınız sayısal içerikli sınavlarda Geometri ve Matematiğin yeri yadsınamaz bir gerçektir. Hayatın her aşamasında belli bir yeri bulunan matematik ve bağlı olan Geometri için başarılı sonuçlar almak çoğu kişi için içinden çıkılmaz hal alabiliyor.

Sınavlarda Geometri Sorularını çözebilmek ve başarılı olabilmek için bazı altın kurallardan bahsedeceğiz. Geometriden anlamadığını düşünenler ve nasıl geometri sorusu çözülür için güzel bir fırsat olduğunu düşündüğümüz bu yazımızda matematik ve geometrinin anahtarlarını sizler için hazırladık.

Geometri Sorularında Başarı

Geometri soruları için çoğu kişi anlamsız ve uzaydan gelmiş bir yaratık misali, derin derin bakıp belli oranda strese girer ve bu normal bir durumdur aslında. Özellikle matematiği dört işlemden öteye götürememiş kişiler için bu durum oldukça zahmetli gibi görünse de Geometri sorularını çözmek aslında o kadar da imkansız değildir. Şöyle düşünün ki pisagor ve oklid bağıntılarını bulan biri için bile matematik sıfırdan başlamıştı. Tek avantajı sürekli tekrar edip çalışmak oldu ki belli bir başarıya ulaştı diyebiliriz. Yani bir konuda başarının temel kilit noktası, onu sürekli tekrar etmektir. Unutmayın ki yeminde açılan delik için, damlanın gücü değil, onun sürekli oluşundan kaynaklanır. Kısacası bir şeyi sürekli olarak tekrar ederseniz o sizi bir süre sonra farkında olmadan başarıya ulaştıracaktır. Geometri konusunda öncelikli olarak açılar nedir? Bu konuyu iyi etüd etmeniz gerekiyor. Açı kavramı ve açıların özellikleri, dik açı, ikizkenar üçgen gibi temel kavramlar ile birlikte özelliklerini sürekli tekrar edip ezber yapar nitelikte yinelemek çok önemli. Sonraki aşamada ise daha önce çözülmüş soruların yanıtlarını sürekli tekrar edin. İnternet üzerinden açılar ile ilgili konu anlatımlarını birkaç kez izleyin. Aynı videoyu tekrar tekrar izlemek öğrenmenizi kolay hale getirecektir. Geometride açılar konusunu sürekli size örnek vermemdeki maksat, kolay olandan başlamanız içindir. Çünkü zora ulaşmanın yolu her zaman kolay yoldan geçer. Unutmayın ki bir kaleyi ortaya koyan unsurlar küçük taş parçalarının bir araya gelmesi ile oluşur. Bu sebeple, küçük konuları önemsemez iseniz büyük işleri başaramazsınız.