Emniyet 17 Bin Bekçi Alacak! Alım Şartları Neler?

Türk Emniyet Teşkilatı'nın birkaç gün önce 173. yıl dönümü için özel program hazırlanmıştı. 17 Bin Bekçi Alımı ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulunurken kaç adet bekçi alınacak ve bekçi alımları ile ilgili detaylar..

0
191
Emniyet 17 Bin Bekçi Alacak! Alım Şartları Neler?
Emniyet 17 Bin Bekçi Alacak! Alım Şartları Neler?

Türk Emniyet Teşkilatı’nın birkaç gün önce 173. yıl dönümü için özel program hazırlanmıştı. 17 Bin Bekçi Alımı ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulunurken kaç adet bekçi alınacak ve bekçi alımları ile ilgili detayları sizler için özel yazımızda bulabilirsiniz.17.000 Yeni Bekçi Alım Duyurusu

Yeni Bekçi alımı ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Emniyet Genel Müdürlüğü alanında görev yapacak olan bekçi alımı bekleyen kişiler için önemli bir detayı ifade ederken bekçi olmak isteyenler için adeta gün doğdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Emniyet Genel Müdürlüğü alanında hizmet yapacak ve 10 bin aday ile bekçi kadrosunun daha ihdas edildiğini sonuç olarak toplamda 17 bin yeni bekçi alımı gerçekleşeceğini belirtti. İçişleri Konu ile ilgili Soylu söz konusu ifadelerinde yakın tarihlerde yaklaşık 7.000 yeni bekçi alımı gerçekleşeceğini ve bunun sonrasında da 10.000 kişi kadar daha alım gerçekleşeceğini belirtmesi bekçi olmak isteyenler için büyük müjde olarak karşılandı.

Bekçi Adayları Yeni Alımlar İçin Tarih Bekliyor

Yeni bekçi alımı ile ilgili tarih belirtmeyen Soylu’nun Bekçi alım ilanları ile ilgili ne zaman alım yapılacağı ile ilgili memur adaylarını merak ettiren konuların başında geliyor.Bekçi Olmak İçin Genel Şartlar Neler?

Bekçi alımı ile ilgili yönetmeliklerde bazı farklılıklar yapılmış ve bekçi adaylarının istenen başvuru koşullarında da değişikliğe gidilmişti. Merakla beklenen yeni bekçi alımlarında adaylarda istenen genel şartlar bu yönetmelikteki gibi olacağı ifade edilirken bekçi alımındaki şartlar neler işte detaylar..

Açıklanan yönetmeliğe göre yeni bekçi alımlarında adaylarda aranan şartlar:

– Genel kamu haklarından mahrum olmaması,

– Kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm olmaması,

– Memuriyete engel bir durumu bulunmaması,

– Silah taşımaya ya da silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmaması,

– Sağlık yönetmeliğinde belirtilen şartları taşıması,

– Alkol uyuşturucu ya da uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmaması,

– Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olması,

– Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış desteklememiş ve katılmamış olması,

– Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmaması,

– Türkiye vatandaşı olması,

– Vatani görevini yapmış olması,

– Ağır hapis ya da 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü olmaması,

– Türk toplum telakkilerine göre “kötü şöhretli tanınmamak” şartları da yer almaktadır.

– En az ilkokul mezunu olması

şartlarını taşıyanlar, istenen puan türünde ve mülakatlarda başarı göstermeleri durumunda Emniyet personeli olarak Bekçilik hizmetinde bulunmaya hak kazanabilecekler.

2018 KPSS Başvuru ve Sınav Tarihi Ne Zaman?