e-YDS 2018 Son Başvuru Tarihi – Sınav Ücreti Ne Kadar?

EYDS için ÖSYM'nin sınavları arasında yer alan ve adayların sınav ücretleri, sınav tarihi gibi önemli konuları merak etmesi ile ÖsymRehberim ailesi olarak sizlere detaylı bir bilgi havuzu hazırladık.

0
138
e-YDS 2018 Son Başvuru Tarihi - Sınav Ücreti Ne Kadar?
e-YDS 2018 Son Başvuru Tarihi - Sınav Ücreti Ne Kadar?

EYDS için ÖSYM’nin sınavları arasında yer alan ve adayların sınav ücretleri, sınav tarihi gibi önemli konuları merak etmesi ile ÖsymRehberim ailesi olarak sizlere detaylı bir bilgi havuzu hazırladık. Elektronik Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı‘na başvurup girecek olan adaylar nelere dikkat etmeli? ÖSYM’nin, e-YDS 2018/4 başvuru kılavuzunu açıklandı. e-YDS 2018/4 başvuruları 16 Mart tarhinde başlamıştı. e-YDS 2018/4 hangi şehirlerde yapılacak? Elektronik Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı başvuru ücretleri ne kadar olacak? ÖSYM’nin yayımladığı başvuru kılavuzuna göre e-YDS 2018/4 İngilizce alanında yapılacak ve 28 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. e-YDS 2018/4 e-sınav uygulama yerlerinde gerçekleşeceği için sadece Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılacaktır.

e-YDS SINAV ÜCRETLERİ – Son Başvuru Tarihine Dikkat!

ÖSYM’nin yayımladığı e-YDS 2018/3 başvuru kılavuzuna göre sınava başvurular 16 Mart 2018 tarihinde başlamıştı fakat, 19 Nisan 2018 tarihinde sona ereceğini unutmadan geç kalmamanızı öneriyoruz. Daha önce yapılan e-YDS sınavlarında olduğu gibi bu sınavda da kontenjanlar belli bir sınırda olduğu hatırlatmasını da yapalım. ÖSYM’nin yapmış olduğu açıklamaya göre göre e-YDS sınavına alınacak olan aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı tutulacağından dolayı, Ankara’da 4200 kişilik, İstanbul’da 432 kişi, İzmir’de ise 112 kadar kişi için kontenjan oluşturulduğu belirtildi. Kontenjanlar sınırlı sayıda olmasından dolayı E-yds başvuru ücretini önce ödeyen kişiler için sınav kontenjanına dahil edileceği unutulmamalı. Kontenjanlar dolduğu günden sonra adayların sınav ücreti yatırması sistem tarafından kabul edilmeyecektir. ÖSYM’nin 2018/4 başvuru kılavuzuna göre e-YDS sınavına başvuru ücreti ÖSYM tarafından 200 TL olarak belirlenmiştir.