DGS Sınavı Ne Zaman?

0
745
DGS ne zaman?
DGS ne zaman?

Sınavın ücreti ne kadar yatırılacaktır?Kurum tarafından belirlenmiş olan sınav parası 90 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

DGS Sınavı ne zaman olacaktır?Dikey geçiş sınavı 23 Temmuz 2017 Pazar günü yapılacaktır.

15 dakika kuralı Dikey geçiş sınavında da uygulanacak mıdır?

Kurumun kendisinin yapmış olduğu tüm sınavlarında “15 dakika kuralı”nın uygulanmış olacağı önceden internet sayfasında açıklamıştır.

Sonuçlar ne zaman açıklanacaktır?

Dikey geçiş sınavının sonuçların açıklanması ise 29 Temmuz 2017 Salı günü açıklanmış olacaktır. Kurum dikey geçiş sınavının sonuçları ise saat 17:00 de açıklanması beklenmektedir

Önemli not: Geçen sene yapılmış olan sınavlarında hemen ardından dikey geçiş sınavının sonuçları uzun bir süre hemen içersinde açıklanmamıştır. Yüksek öğretim kurulu üyesi olan Abdullah Çavuşoğlu, Twitter adresinde belirtmiş olaraktan silgi tozlarından ötürü de dikey geçiş sınavı sonuçlarını açıklanmadığını açıklamıştır.

Sınavın geçerli olaması için sınava giren adaylar nelere dikkat etmelidir?

Kurum tarafından belirlenmiş olan kurallarda açık olarak açıklanmıştır: Bir adayın sınavınında geçerli olarak sayılabilmesi için cevap kâğıdınında değerlendirilmesi için adayında; sınavına, atanmış olduğu salonda girmesi gereklidir. Sınavı başlamadan hemen önce sınava giriş belgelerini sınav görevlilerine teslim etmesi gerekmektedir. Kopya çekme ya da çekilmesine de yardım etmesinde bulunmaması da gerekmektedir. Cevap kâğıdına da Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasını ve de soru kitapçık numarasını da doğru bir şekilde yazarak kodlaması gerekmektedir. Soru kitapçığı ve de cevap kâğıdına da yazması gerekli ve işaretlemesi de gereklidir. İstenmesi gerekli olan bilgilerinin de doğru ve de eksiksiz olarak yazılması gereklidir. Sınavın sonunda da soru kitapçığını (sayfaları eksiksiz olaraktan) ve de cevap kâğıdını da sınav görevlilerine teslim etmeyi unutmamalıdır, Salonda sınav kurallarına da ve sınav görevlilerininde uyarılarına da uyması gerekidir ve de diğer sınavın kurallarına da uyması lazımdır Bu kurallara uymayan adayların da girmiş oldukları sınavları geçersiz sayılacaktır.