Bolu Belediyesi Öğrencilere Müjdeyi Verdi

0
713
Bolu Belediyesi
Bolu Belediyesi

Bolu Belediyesi Eğitime Verdiği Önem ve Desteği Gösterdi

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu senede Bolu Belediyesi, 4 yıllık örgün eğitim kazanan tüm öğrencilerine, eğitimlerine destek amaçlı dizüstü bilgisayarı ücretsiz olarak dağıtıyor.Belediyenin belirlediği başvuru şartlarına uygun olan tüm yeni üniversite öğrencileri, 28 Ekim tarihine kadar Bol-Hizmet noktalarına başvurmaları durumunda, ücretsiz olarak dizüstü bilgisayar alabilecekler. Üniversiteyi kazanan her genci dizüstü bilgisayar ile ödüllendiren ve öğrencileri okumaya teşvik eden Bolu’nun bu değerli belediyesi, ”Eğitime 100% Destek” projesinde büyük bir adıma daha imza atmış oldu.

Bolu Belediyesi 6 000 Öğrenciye Bilgisayar Dağıttı

Şu ana kadar 6 000 öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye eden Belediye, yeni başvuruda bulunacak öğrencilerde şu şartları arıyor ;1- Bolu merkezde bulunan Lise veya Dengi okulları bitirmiş olmaları

2- 2016 yılı itibari ile 4 yıllık eğitim veren herhangi bir üniversiteye kayıt yaptırmış olmaları.

Şartlara uygun öğrencilerin düzenlemesi gereken evraklar şu şekilde ;

  • Öğrenci kimliği
  • Lise diploması fotokopisi
  • ÖSYM yerleştirme sonuç belgesi

Yüksek Lisansa kayıt yaptıran öğrencilerin ise yanlarında mutlaka ALES sonuç belgesini bulundurmaları gerekmektedir.

Gerekli belgeleri topladıktan sonra öğrencinin kendisi veya ailelerinin Bol-Hizmet noktalarına 28 Ekim tarihine kadar başvuruda bulunmaları yeterlidir.

ÖSYM Rehberim olarak temennimiz diğer belediyelerinde Eğitime Destek projelerini çoğaltmaları yönündedir. Önümüzdeki yıllarda bu gibi projelerin daha fazla olmasını bekliyoruz.