Bolu Belediyesi Öğrencilere Müjdeyi Verdi

0
518
Bolu Belediyesi
Bolu Belediyesi

Bolu Belediyesi Eğitime Verdiği Önem ve Desteği Gösterdi

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu senede Bolu Belediyesi, 4 yıllık örgün eğitim kazanan tüm öğrencilerine, eğitimlerine destek amaçlı dizüstü bilgisayarı ücretsiz olarak dağıtıyor.Belediyenin belirlediği başvuru şartlarına uygun olan tüm yeni üniversite öğrencileri, 28 Ekim tarihine kadar Bol-Hizmet noktalarına başvurmaları durumunda, ücretsiz olarak dizüstü bilgisayar alabilecekler. Üniversiteyi kazanan her genci dizüstü bilgisayar ile ödüllendiren ve öğrencileri okumaya teşvik eden Bolu’nun bu değerli belediyesi, ”Eğitime 100% Destek” projesinde büyük bir adıma daha imza atmış oldu.

Bolu Belediyesi 6 000 Öğrenciye Bilgisayar Dağıttı

Şu ana kadar 6 000 öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye eden Belediye, yeni başvuruda bulunacak öğrencilerde şu şartları arıyor ;Bunu da oku:  Açık Öğretim Sınavları İskenderun'da da Yapılacak!

1- Bolu merkezde bulunan Lise veya Dengi okulları bitirmiş olmaları

2- 2016 yılı itibari ile 4 yıllık eğitim veren herhangi bir üniversiteye kayıt yaptırmış olmaları.

Şartlara uygun öğrencilerin düzenlemesi gereken evraklar şu şekilde ;

  • Öğrenci kimliği
  • Lise diploması fotokopisi
  • ÖSYM yerleştirme sonuç belgesi

Yüksek Lisansa kayıt yaptıran öğrencilerin ise yanlarında mutlaka ALES sonuç belgesini bulundurmaları gerekmektedir.

Gerekli belgeleri topladıktan sonra öğrencinin kendisi veya ailelerinin Bol-Hizmet noktalarına 28 Ekim tarihine kadar başvuruda bulunmaları yeterlidir.

ÖSYM Rehberim olarak temennimiz diğer belediyelerinde Eğitime Destek projelerini çoğaltmaları yönündedir. Önümüzdeki yıllarda bu gibi projelerin daha fazla olmasını bekliyoruz.


CEVAP VER