Bankacılık ve Finansmancılık Bölümü Nedir?

0
626
Bosnak dili ve edebiyatı nedir
Bosnak dili ve edebiyatı nedir

Puan Genel BilgilerTürü: YGS-6
Eğitim Süresi: 4

PROGRAMIN AMACI:Bankacılık bölümünde bankalarda ve de finans kuruluşlarında ya da çok çeşitli olan firmalarında para kaynaklarıyla ile ilgili olan birimlerinde de çalışacak olan iş gücü elemanlarını yetiştirerek açıkları kapamaktadır.

MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER İSE ŞUNLARDIR;

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:
Bankaların ve de diğer finans kurumlarının fonlarında yönlendirilmesi ile ve de en  iyi bir  şekilde değerlendirilmesi ile, ekonomik dengelerinde korunmasının konusundaki tartışılmazlarındaki bir öneminede sahip olurlar. Bu sebeple, bankacılık alanında yetişmiş olan birer nitelikli olan elemanlara her zaman ihtiyaç olmaya devam edecektir.
Mesleğin Gerektirdiği Özellikler İse Şunlardır;

  •  Matematik ve de ekonominin alanlarına ilgi duyması gerekmektedir.
    •  Başkaları ile de iyi bir iletişim kurabilme yeteneğinin de olması gerekmektedir
    •  Dikkatli ve de , titizve sabırlı olması gerekmektedir.
    •  Yeniliklere de açık olması gerekmektedir.
    •  İleri görüşlü de olması gerekmektedir.

ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

En uygun olacak şartlardaki mali kaynakları bulmada, yurt içi ve yurt dışı tasarruf olacak olan kaynakların en verimli olacak şekilde değerlendirebilmesi için uygun olan projelere de yönlendirme yapmasının gibi faaliyetlerde de bulunulmaktadır.

Mezunlar ise, kamu sektöründe ve de özel sektördeki bankalar ile finansal olan kurumlar da da, borsa aracı olmuş olan kurumlarında çalışabileceklerdir. Elde edilmiş olan kazançların çalışılmış olan kuruma ve de yeteneğe göre de değişilmektedir.