Antrenörlük Bölümü Nedir?

0
641
antrenorluk egitimi bolumu nedir
antrenorluk egitimi bolumu nedir

Genel BilgilerAlacağı Unvan:
Puan Türü: Özel Yetenek
Eğitim Süresi: 4

PROGRAMIN AMACI:Antrenörlük eğitimi bölümünde; sayıları da ve çeşitleride git gide artış olan sporların branşlarındaki ihtiyaç duyulmakta olan ileri derecedeki kademelerdede antrenör gibi monitör, kondisyoner ve de fitness eğitmeni de yetiştiriliyor. Ayrıca da, seçilmekte olan spor dalında uzmanlar, insanları sevecek, iletişim becerileri de yüksek olacak, dışa da dönük olacak, öz disiplini de gelişmiş olacak, kendine de bağlı olaraktan grubunu yöneterek, yönlendirebilecek olan liderliğin özelliklerine sahip olacak, yeniliklere de daima açık olacak, yaratıcı olan kişiler yetiştirmek amacındadır. Bölümde de ağırlıklı olaraktan antrenman (hareket) alanında eğitim ve öğretim vermektedirler.

Son yıllarda da spor branşlarında meydana gelmekte olan ilerlemelerde dünyada da olduğu gibi Türkiye’de de sporlarda da uzmanlaşmayı da beraberinde getirmektedir. Öğrencilerde, uzman oldukları alanlarda yoğun bir eekilde eğitimin alınmasını sağlamaktır. Bunun yanı  da spor bilimlerine de ait olan birden fazla bilgileri de edinmelerini  ve de eğitim ve öğretim sürecini de sağlamakta antrenörlük bölümümüz tarafından hedeflenerek amaçlanmaktadır.

ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Antrenörlük eğitiminin bölümünü de başarı ile bitirmiş olan mezunların, eğitimini almış oldukları spor branşlarında da ilgili olan spor federasyonunun da belirlemiş olduğu seviyeden antrenörlük diplomasını almalarına hak kazanmış olurlar ve böylelikle de mezunlarımız üst seviyeden antrenör çeşitli olarak amatör ve profesyonel olan spor kulüplerinde antrenör olaraktan çalışma olanakları vardır. Ayrıca da mezunlarımız, gençlik ve spor müdürlüklerine de bağlı olan antrenörlük ile ilgili olan kadrolarda ve çeşitli kulüplerde uygulamacı olarak ya da farklı pozisyonlarda da is bulabilme olanaklarına sahiptir.