2018 Yılı Son Polis Alımları ve Başvurular Başladı Mı?

Emniyet hizmetlerinde görev yapacak olan Polis Alım İlanları 2018 ile ilgili detayları sizler için araştırırken PMYO 2018 Müracaatları ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapan Emniyet genel Müdürlüğü her yıl Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO)'ya aday öğrenci alımları yapmaktadır. Emniyet bünyesinde görev yapmak için polis olmak isteyen binlerce lise mezunlarının yoğun olarak merak ettiği memur olma konuları arasında, 2018 lise mezunu polis alımları ne zaman yapılacak? Okullarından mezun olmuş ve lise mezunu adaylar yalnızca PMYO ve PÖH Polis alımı başvuru işlemi yapabiliyor. Bu sene lise mezunu polis alımları ne zaman gerçekleşecek? Emniyet bünyesinde Polis olmak için aranan şartlar neler, işte polislik başvurusu detayları..

0
291
2018 Yılı Son Polis Alımları ve Başvurular Başladı Mı?
2018 Yılı Son Polis Alımları ve Başvurular Başladı Mı?

Emniyet hizmetlerinde görev yapacak olan Polis Alım İlanları 2018 ile ilgili detayları sizler için araştırırken PMYO 2018 Müracaatları ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapan Emniyet genel Müdürlüğü her yıl Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO)’ya aday öğrenci alımları yapmaktadır. Emniyet bünyesinde görev yapmak için polis olmak isteyen binlerce lise mezunlarının yoğun olarak merak ettiği memur olma konuları arasında, 2018 lise mezunu polis alımları ne zaman yapılacak? Okullarından mezun olmuş ve lise mezunu adaylar yalnızca PMYO ve PÖH Polis alımı başvuru işlemi yapabiliyor. Bu sene lise mezunu polis alımları ne zaman gerçekleşecek? Emniyet bünyesinde Polis olmak için aranan şartlar neler, işte polislik başvurusu detayları..Pomem Polis Alımı Başvurular Başladı Mı?

POMEM başvuru işlemleri ile yapılan 10 bin polis alımı ve müracaatı üniversite önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabileceğini belirtelim. Polislik başvurularında lise mezunları POMEM polis memuru müracaatı yapamıyorlar.

Lise Mezunları İçin PMYO’ya Başvuru Şartları Nelerdir?

2018 PMYO’ya başvuru yapacak Polis adayları aşağıdaki şartları taşıması gerekiyor. Polis olmada aranan şartlar şu şekilde;– Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.

– Lise ve dengi okul mezunu olma.(Okulda öğrenimi devam eden adaylar için lise son sınıfta yer alanlar)

– ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek 2018 TYT’de belirtilecek baraj puanı aşmak. (Baraj başvuru kılavuzunun yayımlanması ile belli olacakken mevcut puan sınırının önceki yıllarda olduğu gibi düşük olması tahmin ediliyor)

– 18 yaşını doldurmuş ve sınavın yapıldığı senenin 31 Aralık tarihinden geçerli 26 yaşından gün almamış olması,

– Erkeklerde en az 167 cm boy, bayanlarda ise 162 cm olacak ve beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında ve içinde olanlar öğrenciliğe kabul edilecek.

– Adli sicil kaydında herhangi bir suçun yer almaması,

– Eğitim ile öğretim yılının başlangıç tarihinde bir siyasi partiye ya da siyasi parti kollarına üyeliğinin olmaması.

– Zararlı alışkanlıklar başta olmak üzere alkol, uyuşturucu ya da uyarıcı madde kullanımı sebebiyle tedavi görmüş ya da görüyor olmaması.

– Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

– Silah taşımaya ya da silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmaması.

Lise Mezunları İçin 2018 Yılı Polis Alımları Ne Zaman?

Lise mezunları için polislik alımları 2018 yılı Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanması beklenen başvuru kılavuzu için merakla beklenirken her an açıklanması beklenen 2018 Yılı PMYO başvuru kılavuzu için henüz resmi bir açıklama gerçekleşmedi. Ayrıca sitemizden Polislik başvuru ve detaylarını açıklandığında paylaşacağız.

Göreve Yeni Başlayan Polisler Ne Kadar Maaş Alıyor?

Yeni polis olmuş ve mesleğe yeni başlamış polislerin maaşları ne kadar, memur maaşları ve 2018 Emniyet Personeli Maaş miktarları en çok merak edilen konulardandır. Peki polisler ne kadar maaş alıyor işte detaylar..

Emniyet teşkilatında okulu bitirip göreve yeni başlamış bir polisin maaşı yaklaşık olarak 4100 lira olarak hesaplanırken; bu ücret, kıdeme ve çalıştığı şehre göre farklılık gösterebiliyor. Örneğin, 10 yıllık polis memurunun maaşına, doğuda şark görevinde ise ayrıca kıdem ve evlilik gibi aile-çocuk yardımları ile ortalama 5000 Liranın üzerinde maaş almaları da söz konusu.

2018 Bekçi Alımları İçin Tıklayın !