2018 YGS Türkçe Bölümü Konuları – Soru Dağılımı Analizi

0
1264
YGS Türkçe
YGS Türkçe

2018 YGS adaylarına Özellikle merak ettiği konulardan biri de 2018 YGS Türkçe konu dağılımları ve 2018 Türkçe YGS soruları için benzerlik gösteren soru stilleridir. Sınavlara hazırlıkta özellikle konular ve bu konulara yönelik hangi soru stillerine çalışılması gerektiği oldukça önemlidir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen müfredat ile ilgili analiz yaparak hangi konuların sınavlarda olabileceği, hangi soru tiplerine yönelik çalışmak gerektiği doğru bir şekilde irdelenmesi gerekir.2018 YGS Türkçe Sınavında Başarılı Olmak

Sınav Başarısı kadar etkili ve doğru adımlar atarak başarıya ulaşmak da sınavlara hazırlık aşamasında önemlidir. Ösym’nin her yıl düzenlediği üniversite sınavlarına hazırlık için doğru ve planlı çalışma programı uygulamak oldukça önemlidir. 2018 YGS Türkçe Sınavında Başarılı bir sonuç almak ve tüm sorularda % 100’e yakın bir istatistik ortaya koymak için konu analizini doğru yapmak ve “hangi konulardan her yıl kaç soru soruluyor?” Bunların etkili şekilde etüt edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

2018 YGS Sınavı Türkçe Bölümü Konu Dağılımları

2018 yılında düzenlenecek olan YGS sınavında Türkçe bölümünde hangi konular bulunuyor ve hangi konudan kaç soru çıkacak gibi durumları merak eden YGS adayları, Türkçe konusunda önceki yılları da doğru analiz etmesi gerekiyor.2018 YGS Türkçe Konuları

-Sözcük Anlamı
-Söz Yorumu
-Deyim ve Atasözü
-Cümle Anlamı
-Cümle Yorumu
-Paragrafta Anlatım Teknikleri
-Paragrafta Konu-Ana Düşünce
-Paragrafta Yapı
-Paragrafta Yardımcı Düşünce
-Ses Bilgisi
-Yazım Kuralları
-Noktalama İşaretleri
-Sözcüğün Yapısı
-Sözcük Türleri
-Fiiller
-Sözcük Grupları
-Cümlenin Ögeleri
-Cümle Türleri
-Anlatım Bozukluğu

Ösym sınavlarında özellikle bu konuların ağırlıklı olarak sorulması, konu analizi ve soru türlerini araştırmamız açısından oldukça önemlidir.

YGS 2018 Konularına Göre Soru Dağılımı

Ösym sınavlarında özellikle Türkçe alanında başarılı bir sonuç alabilmek için konulara göre soru analizi yapmak, 2018 YGS Türkçe Sınavında hangi konudan kaç soru çıkacak? Bunun analizi doğru yapılması sınavda tutturacağınız başarı oranı için çok önemlidir.

2018 YGS TÜRKÇE SINAVI SORU ANALİZİ
2018 YGS TÜRKÇE SINAVI SORU ANALİZİ