2018 YGS Sınavı Hazırlık Aşamaları

0
2498
YGS 2018
YGS 2018

Bu yıl hazırlanan öğrenciler ve YGS adayları için herşey geçmiş bitmiş gibi görünse de 2018 YGS sınavı için yeni bir umut ve yeniden yeşerecek bir heyecanı ortaya çıkarmak sizin elinizde. 2018 YGS sınavına hazırlanacak olan adaylar için bu hazırlık safhası oldukça önemli. Son birkaç ay bakarım konulara, sorulara. Yaparım bir şeyler, ne olacak sanki! diyenlerdenseniz yandınız söyleyim. Sınavlara hazırlıkta hangi alandan sınava girerseniz girin, muhakkak bir ön hazırlık aşaması, ve ayları(belki de tüm yılı kapsayacak) bir çalışma planı belirlemeniz başarı için olmazsa olmazlardan.Başarının Sırrı (Çalışma Programı)

Düzenli çalışan adayların öncelikli olarak bir çalışma programına bağlı bir çizelge ile tüm zamanını geçirdiğini bilmeniz gerek. Yani sınavlara hazırlık aşamasında başarının kriteri düzenli bir şekilde uygulanan ders ve çalışma programıdır. Her gün biraz undan, biraz da bundan.. Tamam oldu işte bugünlük yeter sanırım. Diyen bir aday için sınav günü “ben ne yaptım koca bir yıl (hiç)” dememek için düzenli bir çalışma programı ile her konuya vakıf olmanız gerekiyor.

YGS Sınavına Hazırlanırken Sözel Aşama

Sözel konular ile sayısal konular arasında belirgin bir zorluk seviyesi bulunduğu bilenen bir gerçek. Fakat sözel konular ile sayısal konular arasında farklı ders çalışma teknikleri uygulanması gerektiği bilinmeli. Yani sözel konularda genelde ezber ya da bol tekrar gerekirken, sayısal konularda sürekli olarak soru çözümü bilgilerin kalıcı olması için çok önemli.YGS SINAVINDA BARAJ NASIL GEÇİLİR?

Sınav Hazırlığında Sayısal Aşama

Özellikle matematik alanında bireylerin oldukça zorluk çekmesi ve soru çözümünde sözeldeki başarıyı gösterememesinin en belirgin nedeni konuya hakim olamamaktır. Yani bilmediğiniz bir konu hakkında derme çatma formullerle “sallamasyon” diye tabir ettiğimiz şekilde soruları çözmeye çalışmak kendimizi avutmaktan başka bir şey değildir. Öncelikli olarak sayısal konulara vakıf olabilmek için konularda geçen formül ve özellikleri öğrenmeli, hangi formül hangi konuda kullanılacak bunu iyi belirlemek gerekir.

YGS Hazırlıkta Sonuç Olarak;

2018 YGS sınav hazırlığında düzenli bir ders çalışma programının yanısıra, etkili ve her gün kalıcı-istikrarlı bir çalışma aşaması oluşturmanız başarı için olmazsa olmazlardan.

2018 YGS Matematik Sınavına Nasıl Hazırlanmak Gerekir?