2017 Yabancı Dil Sınavı (YDS) Soru ve Cevapları Ne Zaman Yayımlanacak?

0
703

YDS soru ve cevapları halen açıklanmadı. ÖSYM tarafından 02/04/2017 günü yapılan “Yabancı Dil Sınavı” soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? Sınava giren binlerce aday bu sorunun cevabını merak ediyor. İşte detaylar…YDS Soru ve Cevaplarının Yayımlanması Bekleniyor

Geçmiş yılların YDS soru ve cevaplarının yayımlanma tarihlerine baktığımızda 2016 YDS sonbahar dönemi sınavı 4 Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirilmiş, soru ve cevaplar ise 5 Eylül 2016 tarihinde yayımlanmıştı. Bu kapsamda bakıldığında YDS soru ve cevaplarının en yakın zamanda açıklaması bekleniyor.
YDS soru ve cevapları açıklandığı andan itibaren ÖSYM ais.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilirsiniz.
Binlerce aday İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch dili), Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dillerinde sınava girdiler.

Sınav Nasıl Değerlendirilecek?

Çoktan seçmeli sorulardan oluşan testlerin cevap kağıtları, optik okuyucu ile okunarak bilgisayar ortamında alınacak ve değerlendirilmesi yapılacaktır. Değerlendirme yapılırken sadece doğru cevaplar dikkate alınacaktır. Sınav sonrasında ÖSYM ya da yargı mercilerince iptal edilen sorular değerlendirilmeyecek ve geçerli soruların puan değeri yeniden hesaplandıktan sonra doğru cevap sayıları toplanarak 100 puan üzerinden puanlama yapılacaktır.