2017 LYS Soruları Ve Cevapları Yayımlandı. Peki Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

0
1015

2017 LYS Soruları Ve Cevapları Yayımlandı.Peki Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

10-11 ve 17-18 Haziran 2017 tarihlerinde yapılan LYS sınav soruları ve cevapları yayımlandı. LYS sınavlarının soru ve cevaplarına ÖSYM’nin resmi internet sitesi “http://www.osym.gov.tr ” adresinden ulaşabilirsiniz. Peki, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından (ÖSYM) yapılan  Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) giren adaylar, LYS-4 (sosyal bilimler), LYS-1 (matematik), LYS-2 (fen bilimleri) ve LYS-5 (yabancı dil) LYS-3 (edebiyat-coğrafya) soru kitapçıkları ile cevap  anahtarlarına, ÖSYM’nin internet sayfasından ulaşılabilecek.

ÖSYM LYS’de kullanılan soruların ” Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu” kapsamında “eser” niteliğinde olduğunu ve telif hakkı nedeniyle soruların ÖSYM’nin yazılı izni olmadan çoğaltılamayacağı, dağıtılamayacağı ve yayınlanamayacağını bildirdi.LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM’nin 2017 sınav takvimine göre LYS sonuçları 11 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden öğrenebileceklerdir.

LYS Sonuçları Nasıl Kullanılacak?

LYS’de 180 ve üzeri puan alanlar, LYS puan türleri ile öğrenci alan lisans programları ile birlikte YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarını ve ön lisans programlarını tercih edebileceklerdir.
LYS’de 180 ve üzeri puanı olmayan adayların, sadece ön lisans programları ve YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih etme hakları bulunacaktır. Bu adayların LYS puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih etme hakları bulunmamaktadır.